Moment przełomu

  

Przez najbliższy miesiąc potrwa zbieranie uwag i propozycji projektów do realizacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Ten czas to okazja dla samorządów do wprowadzenia do planu projektów, na które w ramach budżetów samorządowych nie byłoby szans realizacji.

Chodzi o ogromne sumy na inwestycje i rozwój regionów – na konkretne reformy, programy i inwestycje, jak rozbudowa sieci drogowej i kolejowej, zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw czy inwestycje w służbę zdrowia. Dziesiątki miliardów złotych będą musiały być wykorzystane do 2026 r. To oznacza, że za pięć lat możemy być w dużo lepszym miejscu w odrabianiu różnic w poziomie życia między nami a Zachodem. Plan odbudowy po konsultacjach będzie musiał do końca kwietnia trafić do Komisji Europejskiej, która będzie miała dwa miesiące na jego ocenę i decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego. Stoimy zatem w przededniu wielkiej szansy o skali porównywalnej z powojennym planem Marshalla, z którego skorzystały państwa Europy Zachodniej i który dał im przed laty rozwojowego kopa. Liczenie na to, że Zjednoczona Prawica nie będzie miała większości w Sejmie, by plan ten wykonać, dowodzi oderwania od rzeczywistości. Damy radę!


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts