Nie będzie pożegnania papieża?

  

Rzecznik Watykanu poinformował, że Środa Popielcowa będzie ostatnim liturgicznym wydarzeniem, które celebrować będzie Benedykt XVI. Jednocześnie Stolica Apostolska ujawniła, że nie jest planowana żadna oficjalna uroczystość pożegnania papieża.

Watykan także o istotnej zmianie w programie uroczystości Środy Popielcowej pod przewodnictwem Benedykta XVI. Papież odprawi mszę nie na rzymskim Awentynie, jak początkowo planowano, ale w bazylice świętego Piotra.

Zgodnie z programem uroczystości w środę po południu Benedykt XVI miał poprowadzić tradycyjną procesję z bazyliki świętego Anzelma do bazyliki świętej Sabiny na wzgórzu w Wiecznym Mieście, jednak w przeddzień uroczystości inaugurującej obchody Wielkiego Postu Urząd Celebracji Liturgicznej ogłosił, że przeniesiono ją z Awentynu do bazyliki watykańskiej. Msza rozpocznie się o godzinie 17.00. Z kolei o 10.30 w Watykanie papież spotka się z wiernymi na audiencji generalnej - po raz pierwszy od zapowiedzi dymisji.

Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi ujawnił, że Stolica Apostolska nie ma w planach żadnego oficjalnego, specjalnego wydarzenia mającego na celu pożegnanie ustępującego papieża Benedykta XVI. Watykan będzie chciał w sposób naturalny wykorzystać wszystkie już zaplanowane spotkania. Ksiądz Lombardi zastrzegł jednak, że jest jeszcze zbyt wcześnie by całkowicie wykluczyć lub potwierdzić z absolutną pewnością ewentualne uroczystości pożegnalne.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP


Wczytuję komentarze...

"Totalni" krytykują plany zmian w akcyzie

Janusz Cichoń / Platforma Obywatelska RP [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

- Rząd decyduje się na zmiany, których skutki mogą być opłakane - rozwój szarej strefy, spadek produkcji i zatrudnienia - powiedział we wtorek Janusz Cichoń (KO), przedstawiając opinię klubu ws. projektu ustawy ws. wzrostu akcyzy na alkohol i tytoń.

Mówił, że klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej rozumie, że "alkohol i papierosy to produkty szczególne" i że "państwo powinno ograniczać konsumpcję dóbr tego typu" oraz że "państwo powinno uwzględniać koszty społeczne ich spożycia". Jak jednak ocenił, "widać wyraźnie, że państwu PiS nie o to chodzi": "PiS chce tylko zdobyć więcej środków, to jest ten 1,7 mld, o które toczy się bój". Jego zdaniem rząd nie dostrzega, jakie może być "zaskoczenie dla branży" producentów alkoholu i produktów tytoniowych.

Poseł ocenił, że tryb przyjmowania projektu ustawy jest "skandaliczny", biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi rządu, a także propozycje, które zawierał m.in. projekt budżetu, gdzie "mieliśmy zapowiedzi podwyżki akcyzy o 3 pkt. proc.". Dodał, że w projekcie rząd idzie "daleko dalej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl