Kubacki, Stoch i Żyła odpoczną. Norwegowie odetchnęli po informacji o zakażeniu Graneruda

Wiadomością dnia na mistrzostwach świata w Oberstdorfie jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u Halvora Egnera Graneruda. Lider Pucharu Świata w skokach narciarskich tym samym przedwcześnie zakończył udział w imprezie. Odetchnęli pozostali norwescy skoczkowie, którzy będą mogli rywalizować na Schattenbergschanze. W środowym treningu, decyzją trenera, udziału nie wezmą natomiast Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Kamil Stoch nie weźmie udziału w środowym treningu w Oberstdorfie
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Trener Michal Dolezal zadecydował, że liderzy polskiej kadry skoczków potrzebują regeneracji. W środowym wieczornym treningu na dużej skoczni w Oberstdorfie udziału nie wezmą Kubacki, Stoch i Żyła - informuje portal skaczemy.pl. Na Schattenbergschanze pojawią się pozostali Biało-czerwoni - Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka.

Przykrą wiadomość usłyszeli w środowy poranek kibice norweskiej ekipy. Halvor Egner Granerud miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i przedwcześnie zakończy udział w mistrzostwach świata.

Jestem bardzo smutny, ale czuję się zupełnie dobrze z łagodnymi objawami

- oznajmił lider Pucharu Świata i główny faworyt konkursów w Oberstdorfie.

Pocieszające dla Norwegów jest to, że pozostali skoczkowie mieli negatywne wyniki i nic nie stoi na przeszkodzie by wzięli udział w konkursie indywidualnym w piątek i zaplanowanej na sobotę drużynówce na skoczni o rozmiarze 137 metrów.

 

Źródło: niezalezna.pl

#sporty zimowe #skoki narciarskie #Oberstdorf #koronawirus #Halvor Egner Granerud

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo