Minister zdrowia: 10 milionów maseczek dla woj. pomorskiego, 5 mln dla warmińsko-mazurskiego

"Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych regionów. Do regionu pomorskiego trafi 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln" - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek - a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów w postaci kominów, chust, i tak dalej - razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów - maseczek

 - powiedział Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak dodał, zapadła decyzja, że do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek, a do regionu warmińsko-mazurskiego, który - jak mówił, jest obecnie najbardziej dotknięty pandemią - 5 mln. Jak dodał, różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących te regiony.

Te maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach

- zapowiedział szef MZ.

Wyjaśniono, że liczba 5 i 10 milionów maseczek wzięła się z tego, że na każdego mieszkańca województwa przyjęto 4 sztuki maseczek.

 

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl, PAP

#warmińsko-mazurskie #Pomorskie #maseczki #koronawirus #Ministerstwo Zdrowia

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo