Dziadus operandi

  

Henryk Niewiadomski, domniemany szef gangu wołomińskiego, odsiadując wyrok, napisał autobiografię „Świat według Dziada”. Niemal każdy rozdział tej książki zaczynał się od telefonu do narratora od dziwnej osoby, której on nie znał, ale która oferowała udział w jakimś intratnym interesie. Ponieważ Niewiadomski zawsze dawał się oszukać i nigdy nie wiedział, że robi coś nielegalnego, to nigdy nie miał też wyrzutów sumienia.

Tak też tłumaczył się zawsze w wywiadach i w sądzie. Nie wiem, dlaczego przypomniała mi się ta książka, gdy przeczytałem list pracowników TVN, którzy opowiadają o Katarzynie Kieli i jej radach dotyczących szczepień poza kolejnością. „To była moja prywatna sprawa. Szczepcie się. Uważam, że każdy z was powinien się zaszczepić tak szybko, jak tylko będzie miał taką możliwość. Jeśli ktoś do Was zadzwoni tak jak do mnie z propozycją, nie wahajcie się z niej skorzystać” – relacjonują słowa Kieli pracownicy TVN. Nie wiem, jak Państwo, ale ja żyję już 35 lat i takich telefonów jak Kiela i Niewiadomski nie otrzymałem. Może dlatego, że nie mam łba do interesów. Ale może też dlatego, że nie jestem ze środowiska. Ani mafii, ani TVN.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts