W Polsce ruszy produkcja szczepionek na koronawirusa! PFR dofinansuje polską spółkę 40 mln zł

W Polsce ruszy produkcja szczepionki na koronawirusa - poinformował na konferencji prezes Polskiej Fundacji Rozwoju Paweł Borys. Szczepionkę Novavax będzie produkowała spółka Mabion, którą PFR wesprze 40 milionami złotych w ramach podpisanego porozumienia. Szczepionka będzie produkowana pod Łodzią.

Paweł Borys
printscreen TVP Info

 

Jeżeli wdrożymy wytwarzanie tej szczepionki w naszych zakładach, staniemy się jednym z elementów rozprowadzania tej szczepionki w ramach spółki Novavax.

- powiedział prezes zarządu firmy Mabion.

Poinformował także, że za wcześnie jest powiedzieć, na jakie rynki trafi polska szczepionka. Polski rząd ma podpisaną umowę z Novavax na 8 milionów dawek, ale w ramach Unii Europejskiej, zatem nie wiadomo gdzie dokładnie trafią poszczególne szczepionki.

 

Jeżeli szczepionka Novavax, jeśli zostanie dopuszczona do użytku w Unii Europejskiej, mogła by być dostępna w Polsce praktycznie od następnego dnia

- powiedział prezes firm Mabion.

Paweł Borys zwrócił uwagę, że wszyscy producenci zmagają się z mocami produkcyjnymi, przez co także w Unii Europejskiej są problemy z dostępnością szczepionek.  "Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja zwiększa bezpieczeństwo całego programu szczepień" - dodał szef PFR.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

#Paweł Borys #szczepionka #Mabion #polska szczepionka #koronawirus

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo