Platforma za nic ma koalicjantów? Poseł opuszcza klub i wspomina "świetne rozmowy" ze Schetyną

Koalicja Obywatelska miała być szerokim ruchem, także obywatelskim; od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu KO - podkreślił Tomasz Zimoch. Zapowiedział, że zamierza pozostać posłem niezrzeszonym. Nie milkną doniesienia o możliwym dołączeniu polityka do koła Szymona Hołowni - Polski 2050.

PO przegrała proces w trybie wyborczym / By Platforma Obywatelska RP from Polska - Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34318012

Zimoch, w przeszłości znany komentator sportowy, związany z Polskim Radiem, o swej rezygnacji w klubie KO poinformował we wtorek pisemnie władze klubu.

Później we wpisie na Facebooku podkreślił, że zawsze cenił zasadę "fair play" w sporcie.

"Chcę cenić to i polityce. Dlatego, by być fair wobec wyborców, podjąłem dzisiaj decyzję o opuszczeniu klubu parlamentarnego – Koalicja Obywatelska"

- wyjaśnił poseł.

Dodał, że Koalicję Obywatelską uważał "za świetny politycznie pomysł".

"Przystałem na propozycję startowania w wyborach z przekonaniem, że poszerzony zostanie elektorat, dzięki czemu powstanie nadzieja na zmiany w Polsce. Zawsze będę pamiętał o świetnych rozmowach na ten temat z Grzegorzem Schetyną. Można pewnie zarzucać mu wiele, ale to osoba z wizją, politycznym celem"

- zaznaczył Zimoch.

Konieczne "coś więcej"

Według niego "Koalicja miała być szerokim ruchem, także obywatelskim". "Od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu. Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest… +coś więcej+" - zauważył poseł.

Podkreślił, że w klubie KO poznał "wiele świetnych osób" i "współpraca z nimi była przyjemnością".

"Mam nadzieję, że będziemy pracować nadal. Pozostaję posłem opozycji, będę niezrzeszonym, zawsze bezpartyjnym. Zobaczymy co pokaże czas"

- zadeklarował Zimoch.

Zapewnił, że "pozostaje dla każdego wyborcy - w Sejmie, w biurach poselskich, na ulicy czy w rozmowie telefonicznej".

"Odpowiem chętnie na mail wysłany na moją pocztę, skontaktuję się z potrzebującymi pomocy. Do usłyszenia Do zobaczenia. Razem możemy więcej"

- dodał polityk.


Tomasz Zimoch do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni. Politycy ruchu nie byli w stanie potwierdzić, że Zimoch rzeczywiście dołączy do Polski 2050.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tomasz Zimoch #Koalicja Obywatelska

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo