Jakość rosyjskiego sprzętu bojowego

  

W Armenii od czasu przegranej wojny z Azerbejdżanem pogłębia się kryzys polityczny. Wszedł w kolejną, jeszcze głębszą fazę w zeszłym tygodniu, gdy premier Nikol Paszynian, broniąc się przed próbami obarczania go odpowiedzialnością za klęskę, wypalił, że rosyjskie pociski Iskander na wyposażeniu armeńskiej armii zadziałały tylko w 10 proc. Wiceszef sztabu generalnego wyśmiał premiera, ten zaś go zwolnił, a w odpowiedzi wojsko zażądało ustąpienia rządu.

Na ulice wyszli zwolennicy władzy i opozycji (dzisiejszej opozycji, bo do 2018 r. rządziła ona nieprzerwanie niepodległą Armenią). Tymczasem po rozmowie telefonicznej z Putinem Paszynian oświadczył, że padł ofiarą dezinformacji i wycofał się ze słów o iskanderach. Ale mleko się rozlało. Analitycy wywiadów wielu krajów zaczęli się zastanawiać, czy iskandery, którymi straszy Rosja (m.in. Polskę z obwodu kaliningradzkiego), przypadkiem nie są bublami. I jak to jest z resztą rosyjskiego sprzętu? Jedno jest pewne: uzbrojona w rosyjski sprzęt i wspierana przez Rosję Armenia poniosła klęskę z uzbrojonym w turecki sprzęt i wyszkolonym przez tureckich doradców Azerbejdżanem.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts