Czy Polska kupi chińską szczepionkę? Fogiel: "Analizujemy wszystkie możliwości"

Niewykluczone, że Polska zdecyduje się na kupno szczepionek poza unijną pulą. - W momencie, kiedy będziemy je podejmować, chcemy wiedzieć, jakie opcje są na stole. Oczywiście nikt nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków. Wszystkie szczepionki, jakie będziemy kupować, muszą mieć dopuszczenie odpowiednich agencji lekowych - zapowiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

pxhere

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział we wtorek w Programie I Polskiego Radia, że podczas środowego posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będą prowadzone rozmowy na temat zakupu chińskiej szczepionki przeciw COVID-19.

Fogiel pytany w środę "Sygnałach Dnia", czy Polscy powinni być szczepieni szczepionkami z Chin odparł, że szczepienia w Polsce są prowadzone i korzystamy z dostępnych zasobów. Zaznaczył jednocześnie, że "tych szczepionek jest cały czas za mało". Wskazał, że mamy zaszczepionych 3 mln osób, ale gdyby dostępnych dawek było więcej "bylibyśmy dalece bardziej zaawansowani w tym procesie".

- W związku z tym analizujemy wszystkie możliwości. Kilka tygodni temu mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, że rozważamy możliwość kupna szczepionek poza tą pulą unijną

 - mówił.

Fogiel dodał, że badana jest też sytuacja dotycząca innych producentów, ale żadne decyzje nie zapadły.

- W momencie, kiedy będziemy je podejmować, chcemy wiedzieć, jakie opcje są na stole. Oczywiście nikt nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków. Wszystkie szczepionki, jakie będziemy kupować, muszą mieć dopuszczenie odpowiednich agencji lekowych. To od razu mówię, żeby nie pojawiały się jakiekolwiek wątpliwości

- podkreślił. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PiS #Prawo i Sprawiedliwość #Radosław Fogiel

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo