We wtorek po południu prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Jak przekazał jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy, znający kulisy spotkania, odbyło się ono w dobrej atmosferze. Z kolei w poniedziałek - jak informował wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (Solidarna Polska) - odbyła się rozmowa Kaczyńskiego z szefem SP Zbigniewem Ziobrą.

Fogiel pytany o rezultaty tych spotkań w środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia odparł, że "szczegóły pozostają między panami biorącymi udział w rozmowie".

- Ale jak słyszymy, mówią to źródła zbliżone do zaproszonych gości, rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze. Przede wszystkim najważniejsze jest to, że rozmawiamy - podkreślił.

Fogiel nawiązał też do niedawnego wywiadu, którego szef PiS udzielił.Kaczyński powiedział m.in., że Polska stoi dzisiaj przed ogromną szansą, a warunkiem jej wykorzystania jest jedność obozu Zjednoczonej Prawicy. Mówił, że każdy kto rozbija dzisiaj prawicę, "działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom".

Fogiel wyraził nadzieję, że słowa Kaczyńskiego o rozbijaniu Zjednoczonej Prawicy "trafiły na podatny grunt". - Liczę, że wszystkie ewentualne wątpliwości, niejasności będą wyjaśnione, rozstrzygnięte, problemy rozwiązane i będziemy mogli zająć się sprawami najważniejszymi - dodał.

Dopytywany o zapowiedzi polityków Solidarnej Polski, że ugrupowanie nie zagłosuje za unijnym Funduszem Odbudowy, odparł, że rozmowy na ten temat będą cały czas prowadzone. Zwrócił uwagę, że SP mówiła o tym od zakończenia ubiegłorocznego szczytu UE.

- Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia - powiedział, dodając, że instrument ten uzyska większość w parlamencie. - Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości - podkreslił.

Pytany, czy brak poparcia ze strony SP w tej sprawie oznaczałby koniec koalicji, Fogiel odparł, że takie scenariusze nie leżą na stole. - Najważniejsze jest to, żeby plan odbudowy został przyjęty i skierowany do Komisji Europejskiej - podkreślił. Jak mówił, pozwoli on nam szybki powrót na ścieżkę rozwoju.

- Wierzę, że Zjednoczona Prawica będzie rządzić w sposób niezakłócony do najbliższych wyborów parlamentarnych, co najmniej

- powiedział.

Zaznaczył, że w polityce możliwe są jednak różne scenariusze i "gdyby tak się stało, że jakiś będzie należało rozważać, to wybierzemy najlepszy".

Fogiel podkreślał też, że "Zjednoczona Prawica prowadzi politykę nakierowaną na polski interes narodowy".

- Na to, aby przede wszystkim dbać o polskich obywateli i wyniki pokazują, że robimy to dobrze. Wszystkie statystyki pokazują, że mamy wzrostu, albo jesteśmy i tak na czele Europy, kiedy wszyscy odnotowują spadki. Obiektywnie rzecz biorąc nasze działania są korzystne dla Polski

- mówił.