Pracownicy z regionalnego centrum medycznego El Centro poinformowali , że w SUV-ie zginęło 15 osób. Siedem osób zostało zabranych do szpitala, w tym jedna osoba, która później zmarła.

Cztery osoby zostały przewiezione do Desert Regional Medical Center w Palm Springs, gdzie jedna osoba jest w stanie krytycznym, a pozostałe stabilne, powiedział rzecznik szpitala Todd Burke.

- Władze nie wiedzą jeszcze, czy kierowca Forda , który zginął w wypadku, zatrzymał się na znaku stop przed wjazdem na autostradę, którą jechał TIR

- powiedział szef kalifornijskiego patrolu autostradowego Omar Watson.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała w tweecie, że jej śledczy badają katastrofę, zwrócili uwagę, że Ford Expedition zazwyczaj mieści legalnie osiem osób. Kierowcą Forda, który poniósł śmierć, był 22-letni mężczyzna z Mexicali, miasta położonego tuż za granicą z Meksykiem, jego pasażerami byli najprawdopodobniej sezonowi robotnicy rolni. 69-letni kierowca TIR-a został hospitalizowany z niewielkimi obrażeniami.

Władze współpracują z konsulatem meksykańskim w celu identyfikacji ofiar. Wśród rannych najmłodszy ma 16 lat. W regionie trwają żniwa.