Kukiz w TVN24 był pytany o swoje spotkanie z prezesem PiS oraz czy Jarosław Kaczyński namawiał go podczas spotkania, by wszedł do rządzącej koalicji. 

Mogę z całą odpowiedzialnością i zgodnie z prawdą powiedzieć: nie namawiał mnie do przystąpienia do koalicji.
- oświadczył polityk Kukuz'15.

Przypomniawszy swoje postulaty, m. in wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, wyborów prokuratora generalnego w wyborach powszechnych oraz zmiany ordynacji wyborczej polityk zadeklarował: 

Pójdę z każdym, kto zagwarantuje mi realizację tych postulatów i będzie władny te postulaty zrealizować. Mam nadzieję, że wkrótce dojdzie do drugiej rozmowy (z prezesem PiS), gdzie bardziej szczegółowo będziemy omawiać te postulaty. Przedstawiałem dosyć szczegółowo założenia ustawy antykorupcyjnej, którą dostałem w prezencie od byłego wicepremiera Włoch (Luigiego) Di Maio, szefa Ruchu Pięciu Gwiazd. Ta ustawa świetnie się sprawdza we Włoszech, zahamowała proces korupcyjny. Dość szczegółowo rozmawiałem o instytucji sędziów pokoju, natomiast przy ordynacji wyborczej z całą pewnością pomysł wprowadzenia JOW-ów w całości w Sejmie nie wchodzi w rachubę. Ale ordynacja na wzór niemiecki być może byłaby dyskutowana.
- relacjonował Kukiz.

Odnosząc się do zapowiedzi, że Solidarna Polska będzie głosować przeciw Funduszowi Odbudowy, Kukiz powiedział: 

Gdybym uważał, że mają rację, to prowadziłbym również rozmowy z panem Ziobrą, a tak rozmawiam od czasu do czasu z panem Gowinem.

We wtorek Kukiz w Polsat News powiedział, że „jakiś tydzień temu” rozmawiał z prezesem PiS o swoich postulatach, w tym o pomyśle wprowadzenia sędziów pokoju. Według Kukiza Kaczyński wyraził zainteresowanie tą propozycją. Kukiz wyraził nadzieję, iż najpóźniej w przyszłym tygodniu zostanie powołany zespół do spraw sędziów pokoju