Tomasz Zimoch odszedł z Koalicji Obywatelskiej

Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Wikipedia/ Piotr Drabik/ CC BY 2.0

- Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie

 - powiedział Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.

Z samym Zimochem nie udało się na razie skontaktować. W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska, która niedawno przeszła z klubu KO do tego koła powiedziała we wtorek, że nic nie wie o tym, by Zimoch miał pójść w jej ślady.

Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze. 

Informację o odejściu Zimocha podał też we wtorek po południu portal wyborcza.pl oraz na Twitterze dziennikarka "Newsweeka" Dominika Długosz. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tomasz Zimoch #Koalicja Ob

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo