Zatrzymano członków tzw. grupy pruszkowskiej

Trzech podejrzanych z tzw. grupy pruszkowskiej zostało zatrzymanych, a za kolejnym wydany został we wtorek list gończy – poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

pixabay

Szczeciński sąd okręgowy uwzględnił wszystkie prokuratorskie zażalenia na wcześniejsze postanowienia sądu rejonowego o odmowie zastosowania tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych z grupy pruszkowskiej: Leszka D., Janusza P., Andrzeja Z. i Krzysztofa Ostojskiego – poinformowała we wtorek na stronach internetowych Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Jak wynika z informacji śledczych, Leszek D., Janusz P. zostali już zatrzymani i osadzeni w areszcie śledczym. Wobec Andrzeja Z. wdrożono tymczasowe aresztowanie także w niniejszej sprawie.

Czwarty z podejrzanych Krzysztof Ostojski ps. Kręcony ukrywa się przed organami ścigania. We wtorek został wydany wobec niego list gończy.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji Zarząd w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące działalności grupy pruszkowskiej. 26-28 stycznia br. zatrzymano i doprowadzono do prokuratury Kręconego, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol oraz doprowadzono Andrzeja Z. ps. Słowik.

Podejrzani usłyszeli m.in. zarzuty: kierowania gróźb pozbawienia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, wywierania bezprawnego wpływu na świadka oraz udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków pieniężnych.

29 stycznia br. Sąd Rejonowy Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie nie uwzględnił wniosków prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Prokurator nie zgodził się z decyzją sądu i niezwłocznie ją zaskarżył. Dopiero na skutek zażaleń prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych izolacyjny środek zapobiegawczy.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szczecin #grupa pruszkowska

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo