Tanzania i mentalność koronasceptyków 

  

Tanzański rząd ukrywa od niemal roku dane dotyczące pandemii COVID-19, uznając, że kraj sobie z nią poradził dzięki wznoszonym modłom i medycynie naturalnej. Pech chciał, że minister finansów, który po przejściu koronawirusa miał zaświadczyć o świetnym stanie zdrowia, podczas konferencji prasowej dusił się na oczach wszystkich.

Postępowanie tanzańskich władz przypomina postawę niektórych koronasceptyków, nieufających lekarzom i podważających ostrzeżenia dotyczące wpływu COVID-19 na nasze zdrowie. Jak mawiał klasyk Lech Wałęsa: „stłucz pan termometr, to nie będziesz miał gorączki”. Skoro tak łatwo idzie nam wypieranie koronawirusa ze świadomości i mówienie, że „żadnej pandemii nie ma”, równie dobrze zadłużony po uszy może robić za milionera, a piłkarz okręgówki za gwiazdę najlepszych boisk w Europie. Wszak to rzekomo tylko kwestia naszego nastawienia.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts