Adam Borowski o wywiadach w willi Jaruzelskiego: „Nikt porządny nie powinien tam pójść”

- Monika Jaruzelska ogłosiła niedawno, że poszła do polityki w obronie esbeków, pozbawianych wysokich emerytur. Nigdy się od działań ojca nie odcięła. Utrzymuje kontakt z najbardziej antypolskim portalem, który jest tubą propagandową Putina. Nasze manifestacje pod tą willą były krzykiem niezgody na bezkarność komunistów. Odczuwam niesmak, gdy widzę jak ludzie, którzy deklarują się jako antykomuniści, udzielają wywiadów pod portretem Jaruzelskiego. To relatywizacja zła, nikt porządny nie powinien tam pójść – powiedział Adam Borowski, były opozycjonista i wydawca pierwszych publikacji o Żołnierzach Wyklętych, które ukazały się w III RP w programie „Kulisy manipulacji” w Telewizji Republika. Rozmowa do obejrzenia poniżej (FILM). O sprawie dyskutują tez użytkownicy Albicli (link na końcu tekstu)

Telewizja Republika

„Niezłamasy” – tak kpi z Żołnierzy Niezłomnych rosyjski portal Sputnik w jednym z tytułów. Przypomnijmy, że Wojciech Jaruzelski brał udział w operacjach tropienia po lasach i mordowania Żołnierzy Wyklętych.

Teraz bardzo często wywiadów Sputnikowi udziela Monika Jaruzelska. „Jaruzelska na prezydenta! Możemy zacząć od Warszawy”, „Czas na Monikę”, „Monika Jaruzelska wchodzi do gry” – to tytuły tekstów na jej temat. Tymczasem jej willę odwiedzają całe zastępy polityków Konfederacji i publicystów z nią związanych, by udzielać jej wywiadów. Byli u niej m. in. Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Sławomir Mentzen, Marcin Rola, Jacek Wilk, Artur Dziambor, Adam Wielomski czy Krzysztof Karoń.

Manifestacje pod willą Jaruzelskiego w nocy 13 grudnia przywracały prawdę i podstawowe wartości, wyrażając niezgodę na bezkarność komunistów. Udzielanie wywiadów w tej wilii jest cofaniem tego procesu – taką tezę postawili Katarzyna Gójska i Piotr Lisiewicz, autorzy „Kulis manipulacji”.

Manifestacje pod tą willą to był symbol niezgody na bezkarność komunistów. Bo praktycznie nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności, a jak już, to były to kary symboliczne. To był nasz krzyk o sprawiedliwość.
- mówił w programie Adam Borowski.

Jak ocenia udzielanie wywiadów w tym samym miejscu?

Jestem w szoku, jest w tym jakiś niesmak, chichot historii, że teraz, do tego domu, pełnego pamiątek po zbrodniarzu, chodzą politycy, którzy deklarują się jako antykomuniści.
- przyznaje. 

Jak podkreśla Borowski, Jaruzelska nie tylko nie odcięła się od swojego ojca.

Więcej, sama powiedziała, że poszła do polityki w obronie esbeków, pozbawianych wysokich emerytur, tego zbrojnego ramienia komunistycznego systemu, zniewalającego polski naród. 

Na portalu Sputnik Jaruzelska udziela wywiadów Leonidowi Swiridowowi, dziennikarzowi wydalonemu z Polski – temu samemu, z którym zdjęcia w Moskwie ma… Grzegorz Braun.

Monika Jaruzelska utrzymuje kontakt z najbardziej antypolskim portalem rosyjskim, który jest tubą propagandową Putina. Putina, który uznaje, że rozpad Związku Sowieckiego jest największą katastrofą geopolityczną XX wieku i robi wszystko, żeby te wpływy odbudować, oczywiście kosztem narodów, które się wyzwoliły. Człowieka, który nigdy nie pogodzi się z polską niepodległością i z tym, że Polska należy do Paktu Atlantyckiego. Jego działanie nakierowane jest na to, by naszą suwerenność zlikwidować, Nordstream 2 jest tego najlepszym przykładem. Utrzymywanie kontaktów ze Sputnikiem jest dowodem głupoty, albo zdrady. A Pani Jaruzelska nie daje dowodów głupoty, to wykształcona osoba.
- stwierdza Adam Borowski.

Link do dyskusji na Albicla.com:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Adam Borowski #Katarzyna Gójska #Piotr Lisiewicz #Monika Jaruzelska

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo