Bez psychologa nie da rady? Praca w TVN-ie to nie lada udręka - opisują pracownicy stacji

„Zwalniane są kobiety w ciąży, matki rodzin wielodzietnych, osoby w wieku emerytalnym, które są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach” - czytamy w liście otwartym, w którym pracownicy TVN pokazują opinii publicznej standardy panujące w stacji. Przekonują, że znaczna część, "nie radząc sobie z tą sytuacją, korzysta z pomocy psychologów”.

fot. Piotr Galant/ Gazeta Polska

Z uwagi na wielowątkowość opublikowanego listu otwartego pracowników TVN postanowiliśmy opracować go w kilku artykułach.

Więcej o sytuacji pracowników TVN-u przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.

Opisaliśmy już inwigilację, jakiej poddawani są pracujący w stacji należącej do grupy Discovery. Autorzy listu nie pozostawili także suchej nitki na regionalnej szefowej Discovery Katarzynie Kieli, która -razem ze swoim mężem- zaszczepiła się szczepionką przeznaczoną dla medyków i ich rodzin.

Jak się bowiem okazuje Discovery Global otrzymywało z Polski jedynie ocenzurowane wersje raportów na temat afery szczepionkowej.

Ostatnią część listu poświęcono praktykom, jakich władze telewizji mają dopuszczać się wobec pracowników stacji.

Bez psychologa sobie nie poradzisz

Pracownicy piszą, że w TVN Grupa Discovery „panuje atmosfera zastraszania i skrajnej demotywacji”. Dodają, że wiele osób, „nie radząc sobie z tą sytuacją, korzysta z pomocy psychologów”.

Wspominają również o zwolnieniach, które -jak mają zgłaszać menedżerowie- „będą miały tragiczne skutki, spadnie wydajność pracy”.

„Zwalniane są kobiety w ciąży, matki rodzin wielodzietnych, osoby w wieku emerytalnym, które są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach”

- czytamy dalej.

Firma -jak twierdzą pracownicy- unika zwolnień grupowych, które niosłyby ze sobą konsekwencje prawne i finansowe oraz kryzys PR-owy. Właśnie dlatego zwolnienia przeprowadzane są etapami. Niektórzy odchodzą sami.

Autorzy listu przyznają, że „wszystko to zmierza do destrukcji jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce”.

 

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#list otwarty pracowników TVN #list otwarty TVN #Katarzyna Kieli

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo