Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim Marcin Kunka powiedział, że sprawa była na tyle bulwersująca, że funkcjonariusze postanowili opublikować nagranie mężczyzny wrzucającego śmieci do rzeki.

- Pod koniec stycznia br. policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Urzędu Gminny w Starogardzie Gdańskim o zaśmiecaniu rzeki. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. Wizerunek sprawcy zarejestrowała ukryta fotopułapka

 - dodał Marcin Kunka.

Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o wykroczeniu. Na przekazanym policji materiale wideo, widać mężczyznę, który wyciąga z bagażnika samochodu żółte worki i rzuca nimi w kierunku rzeki.

Mężczyzna, który przyjechał autem na tczewskich numerach rejestracyjnych, aby pozbyć się śmieci, wywiózł je do sąsiedniego powiatu.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów. Sprawca został ustalony, a policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

- Osoby, które są świadkami wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach, powinny poinformować o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę policji. Należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce np. tablicę rejestracyjną samochodu. Pomocne może okazać się również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia

 - tłumaczył starogardzki policjant.

Informacje o nielegalnych wysypiskach można zgłaszać policji za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.