Z OSTATNIEJ CHWILI

Włochy: centroprawica wygrała wybory parlamentarne, otrzymała 41-45 procent głosów - wynika z sondażu exit poll telewizji RAI • • •

25-latka płaciła fałszywymi banknotami

Do ośmiu lat więzienia grozi 25-letniej mieszkance województwa śląskiego, zatrzymanej w piątek w Kielcach. Kobieta wpadła w centrum miasta na próbie wprowadzenia do obrotu fałszywego 500-złotowego banknotu, w jednym z barów. Kilka godzin wcześniej podobne przestępstwo popełniła w Jędrzejowie.

Kieleccy policjanci otrzymali w piątek po południu zgłoszenie, że w jednym z barów w mieście kobieta próbowała zapłacić za jedzenie podrobionym banknotem. Gdy pracownicy zorientowali się i ujęli kobietę, ta zaczęła się szarpać, uszkadzając rękę interweniującemu kucharzowi.

- Wielokrotnie notowana w przeszłości 25-latka została zatrzymana, a imitacja banknotu o nominale 500 złotych zabezpieczona. Okazało się, że kilka godzin wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w Jędrzejowie. Tam kobiecie udało się oszukać pracowników baru i za jedzenie zapłaciła podobnym banknotem. Ponadto, po badaniach lekarskich okazało się, że dłoń pracownika kieleckiego baru jest uszkodzona, co wydłużyło listę zarzutów dla zatrzymanej kobiety"

– powiedział  mł. asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Mieszkanka województwa śląskiego została objęta policyjnym dozorem. Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kielce #Jędrzejów #policja

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo