Śladem Małysza i Kubackiego

  

Obserwując uśmieszek Piotra Żyły siedzącego na belce startowej tuż przed finałowym skokiem, można było dojść do wniosku, że stresują się wszyscy, tylko nie on. 34-latek poszedł w ślady Adama Małysza i Dawida Kubackiego, którzy triumfowali w konkursach mistrzostw świata na normalnej skoczni.

Eksplozja radości Piotra Żyły po drugim skoku zapewne zapisze się w historii skoków narciarskich. Nic bowiem w sporcie tak nie smakuje jak nieoczekiwany sukces. Na treningach i w kwalifikacjach Polak spisywał się przeciętnie, w przeciwieństwie do norweskiego dominatora Halvora Egnera Graneruda, któremu niektórzy wieszali złoty krążek na szyi przed zawodami. Dla najweselszego reprezentanta naszej kadry to największy sukces w karierze, bo na najwyższym stopniu podium w imprezie rangi mistrzowskiej stanął po raz pierwszy. Piotr Żyła pobił rekord, jest bowiem najstarszym mistrzem świata w skokach narciarskich. Niesamowita energia, którą emanuje 34-letni skoczek, wskazuje, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts