Kubacki wygrał z Rosjaninem. Udany konkurs miksta dla Polaków. Złoto w Oberstdorfie dla Niemców

Polska zajęła szóste miejsce w konkursie drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Biało-czerwoni wystąpili w składzie Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Na skoczni normalnej Schattenbergschanze wygrali Niemcy przed Norwegią i Austrią.

Piotr Żyła w sobotę został mistrzem świata, a w niedzielę skakał w konkursie drużyn mieszanych
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Biało-czerwoni na półmetku zajmowali szóste miejsce, czyli lokatę o którą - zgodnie z oceną ekspertów - mieli walczyć w konkursie miksta na mistrzostwach świata. Najlepszy skok w pierwszej serii w drużynie Biało-czerwonych należał do Piotra Żyły. Złoty medalista sobotnich zawodów indywidualnych osiągnął dokładnie 100 metrów.

Drugą serię w naszej ekipie rozpoczęła Anna Twardosz, która dobrze poradziła sobie w trudnych warunkach skacząc 85 m. Po pierwszej grupie Niemcy utrzymali prowadzenie przed Norwegią, a Polska pozostawała na szóstym miejscu.

Dwa równe skoki Anny Twardosz

Pecha do wiatru w plecy miał w drugiej próbie Piotr Żyła i niestety nie była to - tym razem - imponująca odległość - 93 metry. Kolejni zawodnicy również mieli kłopoty z mocnymi podmuchami. Półtora metra dalej od Polaka lądował Michael Hayboeck, a w czołówce po tej grupie nie zaszły większe zmiany.

Druga próba Piotra Żyły troszkę krótsza

Rewelacyjnie z wiatrem w plecy poradziła sobie Sara Takanashi - Japonka była mocnym punktem swojej drużyny szybując aż 102 metry. Niemcy jednak eksplodowali radością po skoku Anny Rupprecht - 98,5 m i gospodarze byli coraz bliżej złotego medalu. Zdecydowanie krótszą próbę miała Kamila Karpiel - 82 m. Słynna Maren Lundby poleciała natomiast daleko - 101 m. Norwegia traciła jednak do Niemców 7,6 punktu.

Dawid Kubacki wygrał z Rosjaninem pojedynek o szóste miejsce

O szóstym miejscu miał zadecydować pojedynek Dawida Kubackiego z Jewgienijem Klimowem w ostatniej grupie zawodników. O mistrzostwie - Halvora Egnera Graneruda z Karlem Geigerem. Ruszył Polak. Mocne odbicie, ładna sylwetka w locie i znakomita próba Kubackiego - 103 metry i trener Michal Dolezal bił brawo. Teraz Rosjanin na belce, ale krótszy skok Klimowa - 89 metrów. Polska wygrała tę rywalizację zdecydowanie.

Za zieloną linią lądował Granerud, ale wytrzymał presję Geiger. Złoto dla Niemców, srebro dla Norwegii. Brązowe medale dla drużyny Austrii.


 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Kamila Karpiel #Anna Twardosz ##skijumpingfamily #Dawid Kubacki #Piotr Żyła #mikst #Oberstdorf #sporty zimowe #skoki narciarskie

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo