Piotr Żyła nie zawodzi w Oberstdorfie. Polska walczy w konkursie miksta na Mistrzostwach Świata

Polska zajmuje szóste miejsce po pierwszej serii konkursu drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Na skoczni normalnej Schattenbergschanze prowadzą Niemcy przed Norwegią. Biało-czerwoni występują w składzie Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.

Polska wystąpiła w konkursie miksta na skoczni w Oberstdorfie
fot. PZN

Przed konkursem oceniano, że Biało-czerwoni powinni walczyć o szóstą lokatę. Dwukrotny olimpijczyk Kazimierz Długopolski w rozmowie z PAP przyznał:

W mikście nie liczyłbym na wysoką lokatę, ale jeśli będzie szóste miejsce, to naprawdę będzie sukces.

W pierwszej grupie skoczków Anna Twardosz osiągnęła 85 metrów, a Polska zajmowała siódme miejsce. Na prowadzeniu była Austria przed Niemcami i Norwegią. W kolejnej grupie 100 metrów skoczył Markus Eisenbichler. Dokładnie tyle samo poszybował świeżo upieczony mistrz świata - Piotr Żyła. Po jego skoku Biało-czerwoni awansowali na piątą pozycję, a na pierwszą wysunęli się Niemcy.

Polska drużyna gotowa na miksta w Oberstdorfie

Na belce usiadła Kamila Karpiel, ale nie była to udana próba. Trener Łukasz Kruczek nie wyglądał na zachwyconego, kiedy jego podopieczna osiągnęła 78 metrów. Dla porównania słynna Maren Lundby skoczyła 98 m, a Norwegia po trzeciej grupie była na pierwszym miejscu. Polska ponownie spadła na siódmą lokatę.

Piotr Żyła nie zawodzi w Oberstdorfie

Srebrny medalista z soboty Karl Geiger w ostatniej grupie skoczył 99,5 metra. Po nim ruszył Dawid Kubacki - trochę krótsza próba Polaka 97 m. O prowadzenie na półmetku walczyli Norwegowie. Halvor Egner Granerud nieoczkiwanie zawiódł -  tylko 94 metra i Skandynawowie po pierwszej serii ustępują Niemcom, trzecia jest Austria. Polska na szóstej pozycji.

 

 Źródło: niezalezna.pl

##skijumpingfamily #Dawid Kubacki #Piotr Żyła #Oberstdorf #konkurs mieszany #sporty zimowe #skoki narciarskie

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo