Powstało adwokackie „koło LGBT+". Przewodnicząca zachęca kolegów do coming out'u

Powstało pierwsze w Polsce koło osób LGBT+ przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jego przewodnicząca zachęca adwokatów i aplikantów do ujawnienia swojej (nieheteronormatywnej) orientacji seksualnej. - Będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami bycia wyautowanymi osobami wykonującymi ten zawód, mając nadzieję, że to ośmieli inne osoby LGBT+ w naszej Izbie do coming out'u - gdy tylko będą na to gotowe. Chcielibyśmy być dla izbowych LGBT-ów bezpieczną przestrzenią - zapewnia przewodnicząca koła Emilia Barabasz.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/julientromeur

Kobieta, która przedstawia się jako „adwokatka” poinformowała w mediach społecznościowych o utworzeniu „koła osób LGBT+" przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jak podkreśliła Emilia Barabasz, „to ważny moment dla tej społeczności w adwokackim środowisku”.

Barabasz wskazała, że do założenia Koła „potrzebne było pięć osób”, a obecnie skupią ono „sześciu członków i członkiń”. Następnie wymienia ich z imienia i nazwiska i dziękuje za wybranie jej na przewodniczącą koła. - Mam nadzieję, że nie zawiodę ich zaufania – zapewnia.

Adwokatka podziękowała Izbie Adwokackiej w Warszawie, a w szczególności Dziekanowi Mikołajowi Pietrzakowi, który wsparł tę inicjatywę. - Uchwała ORA powołująca koło została przyjęta jednogłośnie! – zaznacza Barabasz.

Uzasadniając potrzebę powołania „koła osób LGBT+” przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, Barabasz przekonuje, że jego założyciele chcą, „by adwokatki, adwokaci, aplikantki i aplikanci LGBT+ czuli się w Izbie dobrze”. 

- Będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami bycia wyautowanymi osobami wykonującymi ten zawód, mając nadzieję, że to ośmieli inne osoby LGBT+ w naszej Izbie do coming out'u - gdy tylko będą na to gotowe. Chcielibyśmy być dla izbowych LGBT-ów bezpieczną przestrzenią

- zapewnia Emilia Barabasz.

Wielu komentujących nie przekonała jednak argumentacja pani Barabasz. Podkreślali oni, że seksualność jest prywatną sprawą każdego człowieka, a także to, że osoby LGBT+ tworząc tego typu koła świadomie izolują się od reszty społeczeństwa.

- Dlaczego chce się Pani obnosić ze swoją seksualnością w miejscu pracy? Jest w warszawskim ORA koło hetero? Idąc do pani po pomoc prawną kompletnie nie interesuje mnie z kim pani sypia. W miejscu pracy - pracuj, w domu baw się z kim i jak chcesz - dopóki to prawa nie narusza – skomentował inicjatywę prawnik, przewodniczący SP na Pomorzy Zachodnim Dariusz Matecki.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#ORA #Emilia Barabasz #LGBT

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo