Adam Małysz obserwował nabuzowanego Piotra Żyłę: "Takiego stresu dawno nie miałem"

Adam Małysz po fantastycznym zwycięstwie Piotra Żyły w Oberstdorfie przyznał, że był bardzo zdenerwowany przed drugim skokiem Polaka. "Wiewiór" sprawił dużą niespodziankę i na skoczni normalnej sięgnął po mistrzostwo świata. Sportowa legenda, a obecnie dyrektor w PZN ocenia, że Żyła może powtórzyć sukces w kolejnych zawodach na dużym obiekcie.

Adam Małysz ocenił sukces Piotra Żyły w Oberstdorfie
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

"Takiego stresu dawno nie miałem" -  przyznał Adam Małysz w rozmowie ze "Skijumping.pl". Legenda polskiego sportu oceniała niesamowitą dyspozycję Piotra Żyły w Oberstdorfie:

Wiedzieliśmy od dawna, że on jest w stanie skoczyć. Ale jest na tyle nieobliczalny, że chyba nikt nie przypuszczał, że skoczy taką bombę.

Adam Małysz o fenomenalnym konkursie Piotra Żyły i szansach na dużej skoczni

Wiemy doskonale jaki on ma potencjał. Piotr Żyła ma najlepsze odbicie z całej naszej kadry. Dawno nie było zawodnika z takim "powerem". Od dawna wiadomo, że gdyby wykorzystywał chociaż pięćdziesiąt procent swojego potencjału na skoczni, to byłby niesamowity sukces

- ocenił Małysz.

Obecny dyrektor w Polskim Związku Narciarskim wypowiedział się również na temat szans Żyły w zawodach na dużym obiekcie w Oberstdorfie:

Na pewno będzie tam groźny, bo on potrafi wygrywać nawet na "mamutach". Liczę, że na dużej skoczni powie sobie: "ja już nic nie muszę" i skoczy na luzie.

 Źródło: niezalezna.pl, skijumping.pl

 

#Adam Małysz #sporty zimowe #skoki narciarskie #Piotr Żyła

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo