Wstyd AI i gra szczepionką

  

Szczyt UE w Brukseli zaczął się od wiadomości, że Amnesty International przestaje uważać Aleksieja Nawalnego za więźnia sumienia. To wielki sukces Putina, którego ludzie przypomnieli wypowiedzi opozycjonisty sprzed lat, gdy bardzo krytycznie mówił o… muzułmańskich imigrantach z dawnych azjatyckich republik ZSRS do Rosji. Tak oto AI pokazała, że są więźniowie „lepsi” i „gorsi”.

A na Kremlu wystrzeliły korki od szampanów. Na brukselskim szczycie Unia na nowo wymyśliła koło. Postanowiono, że nie będzie mowy o odsprzedawaniu szczepionek poza teren UE, jeśli wcześniej trafią do krajów członkowskich. Tyle że Wielka Brytania robi to już od początku szczepień, a USA również – jeszcze od czasów Trumpa. To przykład braku instynktu samozachowawczego liderów UE w sprawie dotyczącej zdrowia i życia pół miliarda Europejczyków. Prezydent Macron jeszcze niedawno chciał, aby 5 proc. tych szczepionek trafiło do Afryki, zapewne w ramach podtrzymywania wpływów Francji w dawnych koloniach. Teraz chce 100 tys. szczepionek pożyczyć Czechom. Walka z pandemią też stała się elementem pewnej gry międzynarodowej. Wcześniej testami, a teraz szczepionkami grały i grają, jak widać, nie tylko Chiny i Rosja.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts