Piękne zwycięstwo Piotra Żyły na mistrzostwach świata: "Wiedziałem, że muszę to wygrać!"

Triumfator konkursu na normalnej skoczni na mistrzostwach świata w Oberstdorfie Piotr Żyła przyznał, że już przed rozpoczęciem zawodów czuł mnóstwo energii. "Wszystko mi wychodziło. Wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał" - powiedział.

Piotr Żyła mistrzem świata w Oberstdorfie
fot. twitter.com/oleksieradz

Żyła prowadził już po pierwszej serii. W drugiej nie zmarnował szansy i wyprzedził Niemca Karla Geigera o 3,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, który stracił do Polaka 7,3 pkt.

Jaki dzisiaj jest dobry dzień! Wszystko mi wychodziło! To aż nie do wiary. Ale miałem energii. Jak przyszedłem na skocznię, byłem tak "nakręcony", że wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał, że muszę to wygrać

- powiedział na antenie Eurosportu Żyła.

Eksplozja radości Piotra Żyły

Zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić, czyli przygotowałem się najlepiej jak potrafię. Nażłopałem się Frugo, a mówiłem, że tam trochę kofeiny jest, i dostałem energii, jak ta wiewiórka!

- dodał ze śmiechem mistrz świata.

Piotr Żyła złoty w Oberstdorfie

Z powodu pandemii COVID-19 zawodów na żywo nie mogli oglądać kibice. Żyła pozdrowił ich przed kamerą. "Szkoda, że was nie ma tutaj z nami. Ale tu jest pięknie!" - zakończył nowy mistrz świata.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Piotr Żyła #skoki narciarskie #sporty zimowe #Oberstdorf

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo