Kto naprawdę finansuje partię Hołowni » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Supersnajper Robert Lewandowski. Dwa trafienia Polaka, Bayern gromi w Bundeslidze

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w meczu 23. kolejki Bundesligi z FC Koeln. Gospodarze wygrali 5:1. Kapitan reprezentacji Polski jest liderem klasyfikacji strzelców z 28 golami.

Lewandowski pierwszy raz trafił do siatki w 33. minucie, podwyższając prowadzenie Bawarczyków na 2:0. Wcześniej, w 18., brał udział w akcji, która zakończyła się golem Kameruńczyka Erica Maxima Choupo-Motinga.

Robert Lewandowski trafia po raz pierwszy

Na początku drugiej połowy niezdecydowanie obrońców gospodarzy wykorzystał Tunezyjczyk Ellyes Skhiri, który minął kilku rywali na małej przestrzeni i podcinką pokonał bramkarza Manuela Neuera, zmniejszając stratę gości na 1:2.

Jednak w 64. minucie na boisku pojawił się Thomas Mueller - jeden z najlepiej asystujących piłkarzy na świecie. Już kilkadziesiąt sekund później Niemiec, który powraca do pełni sił po infekcji COVID-19, podał do Lewandowskiego, a ten precyzyjnym strzałem przywrócił dwubramkowe prowadzenie Bayernu.

Lewandowski trafia po raz drugi

Do końca sezonu Bawarczycy rozegrają jeszcze 11 meczów ligowych. Jeśli Lewandowski zdobędzie w nim co najmniej 13 goli, pobije rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 miał 40 bramek.

W końcówce z dobrej strony pokazał się inny zawodnik powracający po przerwie - Serge Gnabry, który od finału klubowych mistrzostw świata 11 lutego zmagał się z kontuzją. Niemiec trafił do siatki dwukrotnie - w 82. i 86. minucie, ustalając wynik na 5:1.

Broniący tytułu Bayern ma 52 punkty i o pięć wyprzedza zajmującą drugie miejsce ekipę RB Lipsk. Wicelider gra o 18.30 u siebie z Borussią Moenchengladbach.