Dawid Kubacki broni tytułu na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Kamil Stoch mocny w kwalifikacjach

Dawid Kubacki w niezwykłych okolicznościach wywalczył dwa lata temu w Seefeld tytuł mistrza świata w skokach narciarskich. W sobotę Polak będzie bronił tytułu w Oberstdorfie. W konkursie na skoczni normalnej wystąpi pięciu Biało-czerwonych. Najmocniejszy z nich w kwalifikacjach był Kamil Stoch.

Dawid Kubacki w Seefeld został mistrzem świata, czy w Oberstdorfie obroni tytuł?
fot. PZN

W piątek wszyscy podopieczni trenera Michala Dolezala bez problemów przeszli przez kwalifikacje. Najlepiej z Biało-czerwonych wypadł Stoch zajmując szóste miejsce, tuż za nim uplasował się Kubacki. Obaj przekroczyli granicę 100 m, Kubacki o pół, Stoch o jeden metr.

Granerud był najmocniejszy w kwalifikacjach. Stoch i Kubacki w czołówce

Piotr Żyła był 15. - 97,0 m, 25. Klemens Murańka - 96,0 m i 29. Andrzej Stękała - 95,0 m. W kwalifikacjach doskonałą dyspozycję ponownie potwierdził lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud. Skoczył najdalej 105,5 m, drugiego Słoweńca Anze Laniska (103 m) pokonał o 6,8 pkt.

Dawid Kubacki jest spokojny przed rywalizacją na skoczni normalnej w Oberstdorfie

Dwa lata temu, gdy Mistrzostwa Świata odbywały się w austriackim Seefeld, rywalizacja o medale miała niecodzienny przebieg. Kubacki po pierwszej serii (93 m) był 27. W finale w świetnej drugiej próbie uzyskał 104,5 m i zwyciężył. Natomiast Stoch zaatakował z 18. pozycji (91,5 m), skoczył 101,5 m i dzięki temu zdobył srebro.

Sobotni konkurs indywidualny Mistrzostw Świata w skokach narciarskich rozpocznie się o godz. 16.30. Transmisja TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#skoki narciarskie #sporty zimowe #Dawid Kubacki #Kamil Stoch #Oberstdorf #Piotr Żyła

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo