Premier Morawiecki przedstawia szczegóły Krajowego Planu Odbudowy. Kilka podstawowych filarów

- Jakie inwestycje powinny być w tym Europejskim Programie Odbudowy? Z całą pewnością musimy oprzeć się na kilku podstawowych filarach. Pierwszy filar powinien prowadzić do wzrostu produktywności oraz wydajności polskiej gospodarki - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Facebook @KancelariaPremiera

Premier Morawiecki podkreślił, że po tym, jak program szczepionkowy zacznie działać w znacznie szerszym zakresie, Polska będzie się zmagać z ogromnymi wyzwaniami gospodarczymi.

 

- To są wyzwania, z którymi Europa dawno się nie mierzyła, wyzwania prowadzące do tego, że będą zwycięzcy, będą ci, którzy potrafią lepiej się odnaleźć w świecie, potrafią lepiej zadbać o stan finansów publicznych, o stabilność finansów publicznych, a jednocześnie wyasygnować duże kwoty na inwestycje

- zaznaczył.

- Jakie inwestycje powinny być w tym Europejskim Programie Odbudowy? Z całą pewnością musimy oprzeć się na kilku podstawowych filarach

- ocenił premier.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że pierwszy filar powinien prowadzić do wzrostu produktywności oraz wydajności polskiej gospodarki.

- To terminy ekonomiczne, ale prowadzące do tego, że życie poszczególnych obywateli, pracowników może być lepsze. Na tym nam przede wszystkim zależy, żeby Polacy więcej zarabiali, żeby praca Polaków była jak najbardziej produktywna i dzięki temu jak najwięcej zarabiali i jak najwięcej inwestowali w polską gospodarkę. Dlatego pierwsza grupa projektów, która ma prowadzić do podniesienia innowacyjności polskiej gospodarki, ta która ma prowadzić do wydajności i produktywności to pierwszy filar Krajowego Programu Odbudowy 

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier wyjaśnił, że drugi filar to cyfryzacja. - Wiemy doskonale, że praca wsparta przez mechanizmy gospodarki cyfrowej, gospodarki wysoko zautomatyzowanej, zdygitalizowanej może prowadzić w kierunku uodpornienia gospodarki na wstrząsy takie, jakim był COVID-19, jakim może być w przyszłości jakaś kolejna katastrofa pandemiczna. Musimy być na to przygotowani, żeby jednocześnie też wykorzystywać potencjał gospodarki polskiej tak, jak widzimy to po danych gospodarczych udało się nam do tej pory zrobić - zaznaczył.

Mateusz Morawiecki poinformował, że trzeci filar KPO to sprawny sektor zdrowia, czwarty to mobilna, inteligentna Polska.

 

 


Źródło: Facebook, Niezalezna.pl

#premier #Mateusz Morawiecki #PMM #Krajowy Plan Odbudowy

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo