Instrukcja obsługi pożytecznego idioty

  

Big Tech zalazł za skórę kolejnym rządom. Tym razem tak Australia, jak i Kanada zdecydowały postawić się gigantowi Facebookowi, uregulować z nim część kwestii prawnych i obciążyć go odpowiednimi podatkami.

W odpowiedzi korporacja zdecydowała się zablokować Australijczykom dostęp do informacji prasowych na swoim portalu. Zablokowano wszystkie strony „newsowe”, w konsekwencji uniemożliwiono komunikację za pomocą Facebooka wielu fundacjom charytatywnym, organizacjom rządowym. Zniknęły nawet niektóre profile służb ratunkowych czy urzędów koordynujących trwające szczepienia. W dobie pandemii można spokojnie sobie wyobrazić skutki takich działań. Sytuacja jest dość oczywista. Mamy do czynienia z bezpardonową walką o pieniądze i władzę, o pozycję międzynarodowych molochów, które chcą być ponad państwami. W ten sposób tworzą się bardzo groźne i nieformalne układy sił, wobec których zwykły człowiek okazać się może bezsilny. W kontekście tego typu starć wyraźniej widać interes, jaki mógł kierować korporacjami pokroju Facebooka, Twittera czy Google’a, gdy te zdecydowały się tak bezwarunkowo poprzeć demokratów i zaatakować Trumpa. Nie o żadne idee chodzi, ale o pieniądze i wsparcie ugrupowania politycznego, które w tym momencie rządzi najsilniejszym państwem świata. W myśl zasady – po co nam demokracja, skoro możemy się dogadać ponad głowami obywateli?

Każdy, kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie, niezależnie od poglądów, powinien być tą sytuacją przerażony. I co robi Facebook z tak gigantycznym kryzysem wizerunkowym?

Otóż inicjuje nową akcję. Będzie walczył z „kłamstwami klimatycznymi”. Kolejny pretekst do cenzury i kontroli. Ale Facebook dobrze wie, co może na tym ugrać. Bo jedno trzeba przyznać wspomnianym korporacjom. Bezbłędnie nauczyły się instrukcji obsługi pożytecznego, lewicowego idioty. Robić swoje, zarabiać, ograniczać wolność, zastępować demokratyczne regulacje swoim interesem i dominacją. A przy okazji karmić odbiorcę lewicowo-liberalną papką ideologiczną, utrzymując go w ciągłym przekonaniu, że oto Facebook wraz z nim walczy o nową, lepszą przyszłość. Czy to banując Trumpa, czy cenzurując krytyczne głosy wobec interpretacji aktualnej sytuacji klimatycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts