Ikonowicz RPO?

  

Pojawił się pomysł, bardzo ciekawy moim zdaniem, by Piotr Ikonowicz został nowym rzecznikiem praw obywatelskich. Mielibyśmy pierwszego w III RP człowieka na czele tej instytucji, który jest zdecydowanie po stronie osób uboższych, mniej zarabiających fizycznych pracowników najemnych, ludzi pokrzywdzonych przez transformację i jej kolejne fale, choćby takie jak złodziejska reprywatyzacja.

Ikonowicz i jego Ruch Sprawiedliwości Społecznej, choć nie odnoszą politycznych sukcesów, są punktem odniesienia dla wielu ludzi w Polsce. Ktoś powie: to człowiek lewicy. Bądźmy szczerzy: mnóstwo środowisk prawicowych przygarnęło do piersi niejedną postać niegdyś kojarzoną z lewicą, także postkomunistyczną. Poza tym taki wybór byłby w kolejnych latach naprawdę ciężkim orzechem do zgryzienia dla liberalnych elit. I dobrze by pokazał, co naprawdę sądzą o prawach obywatela.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts