Jak Netanjahu handluje zdrowiem obywateli Izraela

  

Izraelski portal The Times of Israel poinformował, że Izrael gotowy jest przekazać 100 tys. dawek szczepionki na koronawirusa 15 krajom w zamian za wsparcie dyplomatyczne. Okazało się, że nikt w rządzie nie znał planów premiera Netanjahu, co skomentował na Twitterze minister obrony Binjamin Ganc: „Fakt, że Netanjahu handluje szczepionkami obywateli Izraela, za które zapłacono z ich podatków, pokazuje, że uważa on, że rządzi monarchią, a nie państwem”.

Pominę moralny aspekt handlu szczepionkami ratującymi życie dla własnych interesów. To obrzydliwe! Natomiast przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego może brakować szczepionek w Polsce. Otóż Netanjahu osobiście zaangażował się w negocjowanie umów kupna szczepionek Pfizera i BioNTechu. Izrael chce nawet przyspieszyć akcję szczepień i zamierza do końca marca zaszczepić całą populację powyżej 16. roku życia. Netanjahu ujawnił, że ostatnio rozmawiał z szefem firmy Pfizer o nabyciu większej liczby szczepionek: „Uzgodniliśmy, że Pfizer będzie stale dostarczać swoje szczepionki bez żadnych niedoborów, bez żadnej przerwy w dostawach. Coraz więcej szczepionek otrzymujemy również od firmy Moderna”. Co na to przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen?

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts