Prawica może przegrać tylko sama ze sobą

  

Jeżeli na kimś zrobiły wrażenie zapowiedzi opozycji obalenia rządu albo powołania przez nią koalicji zdolnej do odrzucenia weta prezydenta, to jest słabego ducha albo jeszcze mniejszej wyobraźni. W tym Sejmie opozycja występuje w takiej konfiguracji personalnej, że wręcz należy jej życzyć próby tworzenia rządu. Próby, bo jest to po prostu niemożliwe. Patrząc na sondaże, po ewentualnych wyborach sytuacja opozycji wyglądałaby jeszcze gorzej.

Myślę, że ten komfort braku alternatywy powoduje, że ekipa rządząca, a przynajmniej jej poszczególne ośrodki, traci niezbędną mobilizację i zajmuje się sama sobą. Dobrze, że powstaje koncepcja nowego ładu gospodarczego, ale jeszcze ważniejsze są wielkie idee, które muszą spajać elektorat. Mam dziwne wrażenie, że pisząc i mówiąc takie rzeczy, staję się w obozie konserwatywnym odludkiem. Nie wśród zwykłych ludzi, lecz setek osób kręcących się w miejscach, gdzie najszerzej rozumiana władza ma kontakt ze społeczeństwem. Naprawdę nie jest obojętne, czy ludzie wierzą w to, co robią, i czy ową wiarę traktują pierwszoplanowo. Jeśli wiary zabraknie, to zabraknie wszystkiego, co różniło tych, którzy dzisiaj rządzą, od tych, z którymi przegrali. A wtedy nie będzie miało znaczenia, kto jutro wygra.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts