Kadra bez Wolnego. Trener skoczków musiał wybrać piątkę na piątkowe kwalifikacje

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Kamil Murańka wystąpią w piątkowych kwalifikacjach do konkursu mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. W czwartek trzech pierwszych nie uczestniczyło w treningach, w których najlepszy był Norweg Halvor Egner Granerud.

Jakub Wolny
printscreen TVP (archiwum)

O składzie wybranym przez trenera Michala Dolezala na kwalifikacje poinformowały w czwartkowy wieczór na Twitterze Polski Związek Narciarski i portal skaczemy.pl.

Polacy mają prawo wystawienia pięciu skoczków na obiekcie normalnym, bowiem obrońcą tytułu jest Kubacki.

W czwartek odbyły się trzy sesje treningowe. Za każdym razem najlepszą notę uzyskał Norweg Granerud. Zdecydowany lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył kolejno: 103, 103 i 100 metrów.

Spośród reprezentantów Polski zabrakło tego dnia Stocha, Kubackiego i Żyły. Pod ich nieobecność najlepszy w pierwszym treningu z biało-czerwonych był Murańka, który zajął 16. miejsce za skok na odległość 98,5 metra.

Podczas drugiego treningu najwyżej z Polaków uplasował się Stękała - 23. (95,5 m), a podczas trzeciego - ponownie Murańka, który był dziesiąty (97,5 m).

Kwalifikacje przed sobotnim konkursem na skoczni normalnej zaplanowane są na piątek na godzinę 20:30.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Niemczech potrwają do 7 marca.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, skaczemy.pl

 

#Jakub Wolny #Andrzej Stękała #Piotr Żyła #Kamil Stoch #Dawid Kubacki #Michal Doležal #skoki narciarskie #Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich #Oberstdorf #sporty zimowe

albicla.com@TomaszMrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo