Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

"Prezydent otwiera drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu". Ruszył kongres Forum 590

Prezydent Andrzej Duda otwiera drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski podczas gospodarczego kongresu Forum 590.

Krzysztof Szczerski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Po tym wydarzeniu, Szczerski napisał na Twitterze:

"Jak rozdysponować polskie żetony w globalnej grze ekonomicznej, czyli jak myśleć globalnie i działać konkretnie dla wsparcia ekspansji polskiego biznesu na rynkach wschodzących – dziś dyskutowałem w ramach Kongresu 590, prezentując dyplomację gospodarczą Prezydenta RP Andrzeja Dudy".

Kancelaria Prezydenta podkreśliła w informacji zamieszczonej na swoich stronach internetowych, że Szczerski podczas Forum 590 podkreślał, iż gospodarka i wsparcie polskiego biznesu to ważny komponent zagranicznych wizyt Andrzeja Dudy.

Otwieramy te drzwi metodą rozmów politycznych

- mówił. Jak zapewniał, poparcie prezydenta Dudy przekłada się też na konkrety dla przedsiębiorców.

- Z jednej strony na przykład, jeśli chodzi o państwa, jest to wymiana wizyt między Polską i Kazachstanem, która otworzyła także Kazachstan na polskie inwestycje. Kilka naszych firm mogło dzięki temu otworzyć swoje produkcje w tym kraju. To była decyzja, która wynikała z dobrych relacji politycznych między prezydentami obu krajów. Z drugiej strony Bliski Wschód i kwestia współpracy w zakresie wojskowości, chociażby z Jordanią

– wyliczał prezydencki minister.

Argumentował też, że prezydenckie wizyty za granicą to także bezpośrednie umowy gospodarcze.

- Nie byłoby otwarcia na przykład rynku meksykańskiego dla Polski, gdyby nie wizyta prezydenta w tym kraju i podpisanie umów, które otwierały możliwości. Umów dotyczących wszystkich tych rzeczy, które ułatwiają inwestowanie

- stwierdził Szczerski.

Dodał, że prezydent koncentruje się też na promocji polskiego biznesu za granicą. Przypomniał ponadto, że Andrzej Duda wspiera również polskie start-upy, zabierając ich przedstawicieli na pokład prezydenckiego samolotu.

Forum 590 to cykl spotkań eksperckich, organizowanych w gronie przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców oraz instytucji finansowych, poświęconych tematom istotnym dla polskiej gospodarki. Pierwsze wydarzenie – "Ekspansja szansą polskiej gospodarki – Chiny, Indie, Afryka" – odbyło się w czwartek w formule online.

Forum 590 skierowane jest do firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa. Organizatorem jest spółka Kongres 590. Współorganizatorami wydarzenia są: Instytut Gospodarki Narodowej i Instytut Myśli Schumana. Organizatorzy mają nadzieję, że jesienią wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Forum 590 #Andrzej Duda #Krzysztof Szczerski

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo