Fake news z kolumną prezydencką w roli głównej. Poseł PiS: Czy Olszewski i Nitras już przeprosili?

Poseł PiS Sylwester Tułajew postanowił dopytać na Twitterze, czy Paweł Olszewski i Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej przeprosili już prezydenta Andrzeja Dudę za swój wpis dotyczący rzekomej kolumny prezydenckiej. Okazało się, że na zaprezentowanym przez posłów KO nagraniu ujęta została kolumna, w której jechali premierzy państw V4.

Sławomir Nitras/Paweł Olszewski
twitter.com; Autorstwa Official flickr of Sławomir Nitras - https://www.flickr.com/photos/140907705@N07/25518754211/in/dateposted-public/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47313807; Autorstwa Platforma Obywatelska RP from Po

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Paweł Olszewski i Sławomir Nitras dwa dni temu wrzucili nagranie, na którym widać kolumnę pięciu aut uprzywilejowanych. Z wypowiedzi Olszewskiego, którą później Nitras podał dalej z dopiskiem "nieprawdopodobne", wynikało, że to kolumna prezydencka Andrzeja Dudy.

Okazało się jednak, że nie była to kolumna prezydenta Dudy, a w autach mieli jechać premierzy grupy V4 podczas szczytu z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej.

Poseł Sylwester Tułajew dopytuje się: Czy poseł Olszewski i poseł Nitras przeprosili już prezydenta Andrzeja Dudę za fake news w sprawie przejazdu kolumny w Krakowie?

Na razie nawet to pytanie pozostaje bez odpowiedzi... Sytuację skomentował za to Joachim Brudziński. - Prawda w wypadku panów Nitrasa i Olszewskiego to oksymoron. Obydwaj dosyć oszczędnie nią gospodarują - napisał.

 

 


Źródło: twitter, niezalezna.pl

#Sławomir Nitras #Paweł Olszewski

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo