Wczoraj około 1.50 policjanci patrolujący drogę krajową nr 15 w powiecie golubsko-dobrzyńskim zwrócili uwagę na kierującego ciągnikiem siodłowym z naczepą, który w gęstej mgle zaczął wyprzedzać radiowóz oraz poprzedzające go pojazdy, zmuszając tym samym jadącego z naprzeciwka kierowcę "osobówki" do zjazdu na pobocze.

Policjanci, widząc zagrożenie jakie stwarza kierowca, użyli sygnałów i udali się za nim, zatrzymując w miejscowości Elzanowo gm. Kowalewo Pomorskie.

W trakcie kontroli drogowej policjanci znaleźli w kabinie pojazdu słoik z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badania narkotestem wykazały, że 28-latek miał przy sobie marihuanę. Policjanci, przypuszczając, że mężczyzna może być pod wpływem substancji psychoaktywnych, skontrolowali i jego. Wstępne testy wykazały, że jest on pod wpływem marihuany. Dlatego od 28-latka, w toku dalszych czynności, pobrano krew do badań.

Dzisiaj śledczy, na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, przedstawili 28-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi mu kara wysokiej grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz areszt.

Jeśli natomiast badania laboratoryjne potwierdzą wstępne wyniki, wówczas usłyszy dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.