Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich: Dwie Polki zakwalifikowały się do turnieju głównego

Anna Twardosz i Kinga Rajda wywalczyły awans do czwartkowego konkursu skoków na obiekcie normalnym w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. Kwalifikacje wygrała utytułowana Japonka Sara Takanashi.

Twardosz po próbie na 87,5 m z notą 105 pkt zajęła w kwalifikacjach 25. pozycję. Rajda uzyskała 74,5 m, a nota 73,1 pkt dała jej 39. pozycję, przedostatnią dającą awans.

Pozostałe biało-czerwone odpadły. Kamil Karpiel skoczyła 72 m i zajęła 42. miejsce (67,9 pkt), a Nicole Konderla w gronie 57 startujących była 47. - 70 m i 65,7 pkt.

W kwalifikacjach najlepsza okazała się Takanashi. Triumfatorka 60 konkursów Pucharu Świata, która indywidualnie nigdy nie stała na najwyższym stopniu igrzysk czy MŚ, uzyskała 103 m. Był to najdłuższy skok dnia, jeden z czterech powyżej 100 m.

W przyszłym tygodniu zawodniczki będą rywalizować na obiekcie HS 137. Czekają je także zmagania zespołowe i drużyn mieszanych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP