Wszystkie "zajawki" Scheuring-Wielgus. Dziś zapytano ją o niepełnosprawnych. Wypadło... blado

Czy w Polsce funkcjonuje Państwowy Fundusz Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych. Nie, choć dziś poseł lewicy Joanna Scheuring-Wielgus właśnie tak rozwinęła skrót „PFRON”. Niewiedza dziwi, wszak polityk wielokrotnie podkreślała, jak wielką wagę w jej politycznej posłudze ma pomoc osobom niepełnosprawnym.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w skrócie PFRON) to organ administracji publicznej, wspierający rehabilitację oraz zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Instytucja tworzy własne programy pomocowe. Obecnie realizowanych jest kilkanaście programów skierowanych przede wszystkim do indywidualnych osób niepełnosprawnych.

Z uwagi na państwowy charakter instytucji oraz zasięg pomocy, to największy ośrodek wspierający osoby niepełnosprawne w Polsce. Dziwią zatem dzisiejsze słowa poseł Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus, która -dopytywana o PFRON- zaliczyła kilka wpadek.

Dziś polityk Lewicy, goszcząc w porannej rozmowie Radia ZET, poproszona została o rozwinięcie skrótu „PFRON”. 

- O matko… Państwowy Fundusz… zapiszę sobie - zawiesiła na chwilę rozwijanie skrótu, sięgając po kartkę i długopis. - Państwowy Fundusz Rodziców Osób Niepełnosprawnych!

- powiedziała po chwili.

Red. Beta Lubecka pokręciła głową z dezaprobatą. Po tym padło pytanie o prezesa instytucji. - Nie wiem, nie mam pojęcia - odpowiedziała Sceuring-Wielgus.

Może trzy największe fundacje, zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym?

- Nie mam zielonego pojęcia, z głowy nie powiem

- poddała się polityk Lewicy.

- Pani zajmuje się jeszcze pomocą osobom niepełnosprawnym? - dopytywała prowadząca.

Niegdyś niemal orędowniczka

Joanna Scheuring-Wielgus zaangażowała się w pomoc osobom niepełnosprawnym podczas protestu w Sejmie w 2018 roku. Jeszcze przed zakończeniem manifestacji, na początku maja posłanka wystąpiła z Nowoczesnej oraz z klubu parlamentarnego tej partii. Jednym z powodów jej decyzji miało być właśnie jej zaangażowanie w sprawie protestu.

- Okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia

- wyjaśniała swoją decyzję poseł tuż po oświadczeniu, że opuszcza Nowoczesną.

Po tym Scheuring-Wielgus wielokrotnie zapewniała, że problemy z niepełnosprawnościami są dla niej najważniejsze, oraz że nie pozwoli o nich zapomnieć.

 

 Źródło: Radio ZET, niezalezna.pl

#Joanna Scheuring-Wielgus

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo