Ważny komunikat dla mieszkańców Płocka. Daca: Lodołamacze jeszcze dziś tam dotrą

- Lodołamacze jeszcze dzisiaj dotrą do Płocka. Zwracam się do mieszkańców miasta: proszę się nie denerwować - mówił dzisiaj w Polskim Radiu Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.

fot. Wody Polskie

Daca wyjaśnił, że w trakcie dotychczasowej akcji lodołamania na Zbiorniku Włocławskim lodołamaczom udało się wybić w pokrywie lodowej rynnę o szerokości ok. 400 metrów.

- Zdążamy z powodzeniem do Płocka. Dzisiaj na pewno tam będziemy. To największe zagrożenie w chwili obecnej już minęło, jeżeli chodzi o zalew włocławski

 – zaznaczył Daca.

Zastrzegł, iż w związku z aktualną sytuacją pogodową oraz prowadzoną w środkowym biegu Wisły akcja kruszenia lodu, na tym odcinku rzeki może jeszcze dochodzić do wahań wody na wodowskazach.

- Lodu jest jeszcze bardzo dużo, my go spławiamy, on w niektórych miejscach na jakichś zakrętach, jakichś mniejszych głębokościach potrafi się jeszcze przytkać, woda będzie więc trochę skakać – wyjaśnił prezes Wód Polskich.

- Dla mieszkańców Płocka informacja: proszę się nie denerwować, w tej chwili wszystko jest pod kontrolą, już państwo widzicie nasze lodołamacze na horyzoncie, za chwilę będą w Płocku

 - dodał.

Daca zapowiedział, że po dotarciu lodołamaczy do Płocka, akcja kruszenia lodu w środkowym biegu Wisły będzie kontynuowana.

- My jeszcze akcji lodołamania nie skończyliśmy. Będziemy się starać się podejść tymi mniejszymi lodołamaczami aż do Kępy Polskiej, skruszyć ten czop lodowy, który jest od Płocka, Kępy Polskiej do Wyszogrodu. Będziemy jeszcze w tym obszarze działali – dodał wiceprezes Wód Polskich. Przyznał, iż obecnie najtrudniejsza sytuacja obserwowana jest właśnie w rejonie Kępy Polskiej.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Przemysław Daca #lodołamacze #Płock

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo