19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy dedykowana jest legendarnemu trenerowi stulecia – Kazimierzowi Górskiemu. Najwybitniejszy szkoleniowiec w historii polskiego futbolu urodził się 2 marca 1921 roku i choć kojarzony jest głównie z reprezentacją, to także z polską ligą związany był jako piłkarz i trener

 - przypomniano na stronie Ekstraklasy S.A.

Obchody rocznicy organizowane są wspólnie z Fundacją Kazimierza Górskiego.

"W ramach 19. kolejki, która potrwa od 26 do 28 lutego (tym razem nie ma meczu w poniedziałek - przyp. red.), wszyscy piłkarze wychodzić będą na przedmeczowe rozgrzewki w koszulkach okolicznościowych. W transmisjach z meczów pojawią się dedykowane grafiki telewizyjne. Treści poświęcone legendarnemu trenerowi pojawią się także we wszystkich kanałach multimedialnych PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz klubów" - dodano.

Urodzony we Lwowie Kazimierz Górski występował jako zawodnik m.in. w Legii Warszawa, rozegrał też jedno spotkanie w kadrze narodowej.

W latach 1970-1976 był selekcjonerem reprezentacji Polski, którą doprowadził do trzeciego miejsca mistrzostw świata 1974. Wywalczył też z kadrą narodową dwa medale igrzysk olimpijskich - złoty w 1972 roku i srebrny cztery lata później.

Jako działacz m.in. pełnił funkcję prezesa PZPN (1991-1995). Zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.