W najnowszym numerze „GP”: Dzieci sowieckich namiestników wchodzą do polityki

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 24 lutego) polecamy szczególnie materiał okładkowy pt. „Dzieci sowieckich namiestników wchodzą do polityki. Monika Jaruzelska i Maciej Gdula w pełnym świetle kamer”. Piotr Lisiewicz w swoim tekście szuka odpowiedzi na pytanie: Co zmienia w polskiej polityce otwarte wkroczenie do niej już nie resortowych dzieci, lecz potomstwa namiestników Moskwy? Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

Podczas obrad Okrągłego Stołu Wojciech Jaruzelski odręcznie, na karteczkach, pisał Andrzejowi Gduli, co ma mówić. To Gdula postawił wówczas opozycji ultimatum, że Jaruzelski musi być prezydentem. Dziś Monika Jaruzelska przeprowadza wywiady z politykami Konfederacji, a w przerwach sama udziela, podobnie jak oni, wywiadów Leonidowi Swirydowowi ze „Sputnika”. Natomiast poseł Lewicy Maciej Gdula bulwersuje wypowiedziami o aborcji, pochwałami Jaruzelskiego i obroną Putina. Co zmienia w polskiej polityce otwarte wkroczenie do niej już nie resortowych dzieci, lecz potomstwa namiestników Moskwy?
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Onet rusza na wojnę

„Niemiecka frustracja jest zrozumiała. Polska, krok po kroku, odzyskuje suwerenność informacyjną. Pełne dwa pokolenia Polaków były jej pozbawione. Niemieckie media w naszej wspólnocie próbowały nas sformatować, przejąć kontrolę nad polską kulturą i polskim językiem. Starały się narzucić nam niemiecką perspektywę. Kto przejmuje język narodu, ten kształtuje charakter Polaków i ich wizję państwa”.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

  • Australia zniknęła z Facebooka

„Facebook wytoczył wojnę Australii, odcinając tamtejszych internautów od informacji. Powodem są pieniądze, których potentat internetowy nie chce płacić wydawcom za udostępnianie treści informacyjnych. Presja nałożona na australijski rząd może być powielona również w Polsce, gdy władza zdecyduje się opodatkować zagranicznych gigantów cyfrowych”. 
- o kulisach internetowej cenzury społecznościowego giganta pisze w swoim tekście Grzegorz Wszołek.

  • Aż 180 świadków w sprawie korupcji Grodzkiego

Po trwającym ponad rok śledztwie w sprawie korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy placówką kierował prof. Tomasz Grodzki, obecny marszałek Senatu, śledczy przesłuchali już ponad 180 świadków i ustalili 14 zdarzeń korupcyjnych. Wszystkie dotyczą Tomasza Grodzkiego i pięć z nich nie uległo przedawnieniu. Pozwala to na postawienie zarzutów Grodzkiemu, ale dotychczas oskarżonymi w sprawie są… dziennikarze i prof. Agnieszka Popiela, która pierwsza powiedziała o tym, że Grodzki brał pieniądze.
- ujawnia Tomasz Duklanowski.

  • Ekologiczni fantaści przegrali z zimą. Jak uniknąć w Polsce energetycznego blackoutu

Szwecja, Niemcy, Teksas – obszary, na których inwestuje się ostatnio niemal wyłącznie w odnawialne źródła energii kosztem atomu lub węgla – w wyniku ataku zimy stanęły w ostatnich tygodniach przed groźbą energetycznego paraliżu. Czy Polsce – na którą wywierana jest ogromna antywęglowa i antyjądrowa presja – także może grozić w przyszłości podobny scenariusz?
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo