Program przebudowy skrzyżowań na drogach krajowych, doświetlania przejść dla pieszych służy właśnie realizacji tego priorytetu - stwierdził Morawiecki, mówiąc o przyjętym przez rząd programie budowy bezpiecznej infrastruktury drogowej.

- Budujemy obwodnice, budujemy autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale też przebudowa w wielu miejscach naszej Ojczyzny dróg krajowych, i nie tylko, objęta będzie szczególnym priorytetem rządu w najbliższych 2-3 latach - oświadczył Morawiecki.

Jak dodał, jest przekonany, że program doprowadzi do zmniejszenia liczby wypadków. - Będziemy oświetlali i doświetlali przejścia drogowe, oddzielali ruch pieszych od pojazdów, poprawiali widoczność na skrzyżowaniach i redukowali liczbę punktów kolizyjnych - tłumaczył Morawiecki.

- Liczba wypadków drogowych w Polsce spada, ale nie w takim tempie, jak byśmy tego chcieli

- wskazywał Adamczyk. Jak podkreślił, "rząd ma obowiązek robić wszystko, aby tych wypadków było jak najmniej, tych złych sytuacji było jak najmniej".

- Działamy poprzez edukację, działamy poprzez zmiany prawa i działamy poprzez inwestycje. W każdej z tych dziedzin staramy się zrobić wszystko, aby tych wypadków drogowych było jak najmniej. I stąd też odpowiedź, odpowiedź na zobowiązanie, które nałożył na nas premier, wygłaszając w expose tezę dotyczącą programu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach

- mówił. Wskazał, że program został przygotowany w Ministerstwie Infrastruktury.

- Dzisiaj na posiedzeniu Rady Ministrów został ten program przyjęty

- podkreślił. 

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej - zobacz główne założenia: