Na początku lutego PO poinformowała o uruchomieniu akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i likwidacji opłaty abonamentowej. Najpierw trzeba utworzyć komitet inicjatywy ustawodawczej do czego potrzebnych jest minimum 1000 podpisów z poparciem.

Szef PO Borys Budka poinformował dziś, że zebranych zostało 7 tys. podpisów dla założenia komitetu inicjatywy ustawodawczej. Polityk przekonywał też, że w TVP Info zamiast rzetelnej informacji mamy fabrykę hejtu i nienawiści i jest to biuletyn partyjny zamiast normalnej telewizji informacyjnej. Z kolei prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (PO) mówił, że jego ugrupowanie zaczyna akcję zbierania potrzebnych do złożenia obywatelskiego projektu 100 tys. podpisów w 3 miesiące.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska komentując wypowiedź Budki i tę inicjatywę określiła ją jako niepoważną.

"To są ludzie nierozumiejący demokracji. Chcieliby odciąć społeczeństwo od informacji i kontrolować treści publikowane w mediach"

- mówiła.

Odnosząc się do pomysłu likwidacji TVP Info, Czerwińska stwierdziła: "Trudno nazwać próbę likwidacji TVP Info inicjatywą obywatelską skoro jej inicjatorem jest Platforma Obywatelska".

"Politycy Platformy mają zapędy autorytarne i nie potrafią pogodzić się z pluralizmem"

- stwierdziła rzeczniczka PiS.