Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura federalna RFN potwierdziła, że aresztowani dzisiaj rano ekstremiści planowali zamach stanu w Niemczech • • • Wśród aresztowanych ekstremistów, którzy planowali zamach stanu w Niemczech, są osoby „pełniące znaczące stanowiska” i obywatelka Rosji • • •

Były minister chwali polityków Konfederacji. Nie wyklucza wspólnego startu w wyborach

Janusz Kowalski został niedawno zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych. Dziś polityk, który - jak podkreślano - wielokrotnie wyrażał się w sposób odmienny od stanowiska rządu, nie wyklucza możliwości startu w wyborach razem z Konfederacją.

fot. MAP - https://web.archive.org/web/20200307220115/https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/janusz-kowalski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87798588

Zapytany w Radiu Zet, czy Solidarna Polska mogłaby wystartować w następnych wyborach wspólnie z Konfederacją, Janusz Kowalski odpowiedział, że "w sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, Platformy czy Szymona Hołowni do władzy, absolutnie tego nie wyklucza".

- Tam jest wielu znakomitych polityków, jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, których niezwykle szanuję - dodał Kowalski.

Według polityka Solidarnej Polski oba ugrupowania mają "te same poglądy co do np. polskiego DNA, ochrony polskiej rodziny, mówienia >>nie<< ideologii gender".

- Różnicą jest przede wszystkim kwestia geopolityczna, naszego stosunku do Rosji; Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich

- podkreślił Kowalski.

Oświadczył, że jest "zwolennikiem współpracy z Konfederacją".

- Nie ma wroga na prawicy - dodał.

- Trzeba prowadzić dialog. Jeżeli zbyt dużo polityków obozu rządzącego spoglądałoby w stronę Platformy Obywatelskiej czy Szymona Hołowni, to zawsze warto rozmawiać z Konfederacją na temat współpracy merytorycznej w Sejmie - ocenił.

Kowalski do niedawna był wiceministrem aktywów państwowych. W sobotę szef MAP, wicepremier Jacek Sasin poinformował o jego dymisji. W wydanym w sobotę oświadczeniu Solidarna Polska negatywnie oceniała odwołanie Kowalskiego i stwierdziła, że nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że dymisja Kowalskiego chyba nie była dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, bo w ostatnich tygodniach kilkakrotnie wypowiadał się on w sposób zupełnie inny niż linia, którą prezentuje rząd, w tym szef MAP, wicepremier Sasin.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Janusz Kowalski

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo