Hołownia ripostuje Nitrasowi: Możesz spokojnie chodzić korytarzem. Nigdy propozycji nie dostaniesz

Szymon Hołownia nie pozostawił bez uwagi słów politycznego przeciwnika Sławomira Nitrasa, który stwierdził, że „każdy, kto akurat przechodzi korytarzem, w Sejmie dostaje "ofertę" od ruchu Polska 2050. - Drogi Sławku, możesz spokojnie chodzić korytarzem sejmowym i senackim, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz - zwrócił się Hołownia do posła KO.

zdjęcie ilustracyjne
Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

Poseł Koalicji Obywatelskiej, członek Zarządu Krajowego PO Sławomir Nitras powiedział w opublikowanym dziś wywiadzie dla portalu wp.pl, że „to, co robi Szymon Hołownia, nie jest ładne”.

- Ujawniając nieco kuluary - liczba ludzi, którym Hołownia składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku. Robią to odnośnie Koalicji Obywatelskiej zupełnie przypadkowo. Każdy, kto akurat przechodzi korytarzem w Sejmie, dostaje „ofertę”. Dla niego poglądy tych ludzi nie mają żadnego znaczenia.
- powiedział Nitras.

Mówił też, że słuchał wypowiedzi radiowej posłanki koła Polski 2050 Joanny Muchy, która - jak ocenił - była w trudnej sytuacji, ponieważ musiała się odnieść do stanowiska PO w kwestii aborcji.

- Nie mogła naszego stanowiska pochwalić, chociaż sama zabiegała o to, żeby Platforma właśnie takie stanowisko zajęła (o liberalizacji prawa aborcyjnego). Teraz znalazła się w towarzystwie Szymona Hołowni, który postulował niedawno, że chce zaostrzyć prawo aborcyjne.
 mówił poseł PO. Jego zdaniem, „przyjdzie taki moment, kiedy Mucha będzie żałować dołączenia do Polski 2050”.

Do słów Nitrasa odniósł się dziś w mediach społecznościowych lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

- Drogi Sławku, mam do Ciebie taki komunikat, bądź spokojny, możesz spokojnie chodzić korytarzem i sejmowym i senackim, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz. Możesz czuć się bezpiecznie, możesz w tym budynku chodzić, gdzie chcesz

- zwrócił się do Nitrasa Hołownia. - Takie bzdury, które opowiadasz, są dowodem waszej czy twojej słabości, bo jeżeli nie masz nic innego do zaproponowania ludziom fajnym z twojego towarzystwa, którzy decydują się jednak zrezygnować, to bruździsz innym, to jest zrozumiałe - dodał.

- Mam do ciebie taką koleżeńską radę, jakbyś mógł, to powstrzymaj się od tego typu komentarzy, bo one nie służą tak promowanej przez was jedności opozycji i Koalicji 276, którą żeście tak wspaniale zaprezentowali.
- podkreślił Hołownia.

W ubiegłym tygodniu ówczesna posłanka KO z Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska poinformowała o dołączeniu do ugrupowania Polska 2050. Wcześniej do ruchu Polska 2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

6 lutego szef PO Borys Budki i prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski zaproponowali stworzenie „Koalicji 276”, czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL. 276 to - mówił Budka - liczba posłów potrzebna do obalenia prezydenckiego weta, by móc realizować zmiany w Polsce. Negatywnie o propozycji PO wypowiedziała się m.in. Polska 2050.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szymon Hołownia #Sławomir Nitras #Koalicja Obywatelska

albicla.com@olgaalehno
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo