W Pałacu Prezydenckim spotkanie premiera z prezydentem ws. "Nowego Polskiego Ładu"

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Tematem są konsultacje dotyczące projektu "Nowego Polskiego Ładu" - dowiedzieli się dziennikarze.

Pałac Prezydencki
twitter.com/prezydentpl

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego program "Nowy Polski Ład" będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu, rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych - mówił w styczniu premier.

W ramach Nowego Ładu - zapowiadał w lutym szef rządu - zostanie zaprezentowana "atrakcyjna oferta dla inwestorów, po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej".

"Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę"

- zadeklarował Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin informował na początku lutego, że "Nowy Polski Ład" ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca. Dodał, że ma być to plan rozwoju gospodarki po pandemii koronawirusa.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#prezydent #premier #spotkanie #Pałac Prezydencki

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo