Gdzie dziś będzie najcieplej?

Poniedziałek będzie słoneczny. W najcieplejszym momencie dnia temperatura osiągnie od 4 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

IMGW podało, że rozpoczynający się tydzień będzie kontynuacją ocieplenia, które rozpoczęło się w drugiej połowie zeszłego tygodnia.

"Iście wiosenna pogoda będzie obfitować w sporą ilość słońca i wysokie wartości temperatury, bo w połowie tygodnia na południowym zachodzie termometry mogą pokazywać nawet 18 st. C. Nawet nieznaczne ochłodzenie, prognozowane na koniec tygodnia, nie oddali nas od zbliżającej się dużymi krokami wiosny" - przekazali w komunikacie synoptycy.

Według prognozy IMGW poniedziałek będzie słoneczny. "Rano duże zachmurzenie będzie jedynie w miejscach utrzymywania się mgieł, które lokalnie będą powodować ograniczenie widzialności do 100 metrów" - podano.

"Wciąż widoczne będzie duże zróżnicowanie termiczne pomiędzy północnym wschodem a południowym zachodem Polski. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wynosić będzie od 4°C na Suwalszczyźnie do 12°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych" - dodano.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#słońce #zima

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo