Do aplikacji systemów Infotainment, takich jak pogoda, wiadomości, kalendarz i marketplace, dołączyła właśnie aplikacja Traffication. Po zainstalowaniu działa ona w tle, ale gdy na zbliżającym się odcinku drogi pojawia się zagrożenie, aplikacja natychmiast wyświetla ostrzeżenia na centralnym wyświetlaczu Infotainment, które ostrzegają przed omyłkowym wjechaniem na autostradę pod prąd. Wczesne ostrzeżenie jest również wyświetlane, gdy system wykryje na drodze unieruchomione pojazdy z włączonymi światłami awaryjnymi. Aby na wyświetlaczu centralnym pojawił się stosowny komunikat ostrzegawczy, te samochody również muszą być wyposażone w aplikację Traffication. W przyszłości ostrzeżenia będą wysyłane ze wszystkich nowych pojazdów Škody wyposażonych w systemy oparte na modułowej platformie Infotainment od trzeciej generacji wzwyż.

Jedną z kluczowych funkcji aplikacji Traffication jest ostrzeżenie, które pojawia się, gdy kierowca próbuje wjechać na autostradę w kierunku przeciwnym do obowiązującego. Integracja ostrzeżeń przed jazdą pod prąd jest wynikiem długotrwałej współpracy między Škodą i firmą Bosch. Oparty na chmurze system ostrzegania kierowcy o niewłaściwym kierunku jazdy Bosch jest dostępny jako aplikacja na smartfony od 2018 roku i obecnie oferuje go 25 partnerów w Europie. Škoda to pierwszy producent samochodów, który zapewnia swoim klientom tę ważną funkcję bezpieczeństwa.

Aplikację Traffication, która po raz pierwszy pojawiła się w Škodzie SUPERB, można teraz łatwo pobrać i zainstalować w modelach SCALA, KAMIQ, KAROQ i KODIAQ, pod warunkiem, że pojazdy są wyposażone w najnowsze systemy Infotainment trzeciej generacji. W ciągu roku aplikacja będzie dostępna dla kolejnych modeli, a marka stopniowo poszerzy zakres jej funkcji.