Narzędzie przeciw złodziejstwu

  

Totalna opozycja od dawna próbuje wmówić Polakom, że żadnego uszczelnienia systemu podatkowego rząd Prawa i Sprawiedliwości nie przeprowadził, a luka VAT-owska rośnie i rośnie. Twarzą tej akcji dezinformacyjnej była posłanka Izabela Leszczyna, która myliła procenty, wskaźniki, wykresy – słowem, nikt tego na poważnie nie brał. Za operację wzięli się więc wyspecjalizowani fachowcy – TVN.

Warto więc przypomnieć dane: w latach 2015–2020 roczne wpływy z VAT do budżetu zwiększyły się o ponad 60 mld zł. Uszczelnienie całego systemu podatkowego i walka z mafiami spowodowały wzrost dochodów budżetowych o ponad 45 proc. W 2020 r. były one wyższe o ponad 130 mld zł od tych z 2015 r. Było to możliwe dzięki pakietowi rozwiązań wprowadzonych przez rząd. To m.in.: system JPK – elektronicznego raportowania o transakcjach; STIR – jedyny na świecie system analizowania przepływów finansowych dostarczający dane o podejrzanych transakcjach; SENT – system geolokacji transportu towarów uniemożliwiający transport nielegalnego paliwa. Rząd PiS chciał po prostu zatrzymać złodziejstwo. A trzymanie PO–PSL w ławach opozycji jest istotnym, choć nieujmowanym w raportach podatkowych ku temu narzędziem.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts